13.12.19 в Херсоні відбулося чергове засідання Басейнової ради Нижнього Дніпра.

2019-12-25 19:24:58 /

13.12.19 в Херсоні відбулося чергове засідання Басейнової ради Нижнього Дніпра.

За виступом представника Донецької області об‘єм забруднених скидів встановлює 3,7 мільйонів м3.Малі річки дуже забруднені важкими металами і якість води в них вважається не придатною для використання.

Згідно доповіді Пічури В.І., за результатами дослідження Херсонського державного аграрного університету, встановлено:

Температура в нашому регіоні піднялася на 1,2-1,3% що є критично! Сумарна кількість зменшилася та наявність лісів за 25 років вище за течією Дніпра теж зменшилася на 25 мільйона га. Кількість болот зменьшили на 40%. До 9 т/ га грунтохімічноі суміші змиває у водні об’єкти, зменшилася швидкість річок. І це усе призвело до обміління і навіть зникненню водних об‘єктів.

Стан водосховищ жахливий! Їх обміління до 40 ти як км та забруднення призводе до отруєння та ставить під загрозу використання цієї води для питних потреб населення. В 2017 році клас води становить 3 і для риборозводницьтва, а це означає що в рибу не можна використовувати в якості їжі. Онкозахворювань стало в 2,4 рази більше саме з ураженням шлунку та січовипускноі системи в 1,7 рази і це є пряма вказівка на вплив забруднених вод.

Хто і як впливає на забруднення водойм?

Так виходе, що на теперішній час с/х виробництво порівнялися з промисловим забрудненням - 40%, комунальне господарство-20%, а промисловість-40%.