Ми готуємо для Вас дещо цікаве

2020-02-12 22:48:08 /

Ми готуємо для Вас дещо цікаве 📌

 

📰Восени СМІ "вибухнули" заявами про те, що поточний стан атмосферного повітря у містах України є, м'яко кажучи, незадовільний. І потрапляючи на посилання на сайти, де є можливість подивитись реальні цифри рівня забруднення повітря що ми робимо перш за все? Шукаємо свою домівку. 

 

Але що робити, коли у вашому районі ніхто вимірів не проводить 🙁, та ви не готові проходити довгий та виснажливий шлях запитів до державних структур, для того щоб дізнатись дані спостереження  Гідрометеослужби від постів спостереження, які працюють ще з середини минулого сторіччя..

 

Вихід є. Долучайтесь до проєкту #Громадський_моніторинг ! 📡

 

✅Проєкт спрямований на розробку та поступове впровадження науково обґрунтованої системи державного екологічного моніторингу з урахуванням вимог Директиви 2008/50/ЄС та Порядку здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря на території промислових міст Дніпро, Кривий Ріг, Маріуполь (співпадають з офіційними агломераціями) та сільської місцевості (Широківський район Дніпропетровської області), а також особливостей зонування території агломерацій, рівнів техногенного навантаження, щільності забудови поєднавши спостереження державного та громадського моніторингу.

 

✅Моніторинг атмосферного повітря здійснюється з метою забезпечення накопичення, оброблення, збереження та проведення аналізу інформації про якість атмосферного повітря, оцінювання та прогнозування його змін і ступеню небезпечності, розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття управлінських рішень у галузі охорони атмосферного повітря, у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також інформування населення про якість атмосферного повітря, вплив його забруднення на здоров’я та життєдіяльність населення.

 

📝Задачі:

1. Розробити “Правила встановлення датчиків для громадського моніторингу”.

2. Відкалібрувати датчики та перевірка існуючих Методик на відповідність затвердженим еталонам (беруться до уваги Методики у сфері санітарного-епідеміологічного законодавства та чинні методики визначення гідрометеорологічних показників). З’ясувати їх точність та період часу роботи без перевищення встановлених норм по точності.

3. Розробка Методики оцінки точності (невизначеності) даних.

4. Зібрати в Єдиний реєстр для загального користування:

− фонові концентрації;

− дозволи на викиди та дані форм  звітності № 2-ТП (повітря) за 2018, 2019 роки;

− розміри та координати СЗЗ підприємств.

 

В проєкті планується використовувати наступні прилади ⚙️:

− прилади КП “Центр екологічного моніторингу” Дніпропетровської обласної ради (суб’єкт державного моніторингу);

− портативні датчики EcoCity (громадський моніторинг);

− автономні прилади моніторингу (сертифіковані).

 

Учасниками проєкту будуть безкоштовно надаватись датчики для встановлення у своєму будинку чи квартирі, але за умови забезпечення їх цілісності та безпеки. 

 

Увесь #Громадський_моніторинг буде незалежний. Отримані дані будуть зберігатись у незалежних розробників EcoCity та передавати отримані дані на наш сайт https://ecopatrol.com.ua .

 

Аналізувати отриману базу даних та робити висновки будуть провідні науковці 👨‍🏫: проф., д.т.н Артем Павличенко, к.б.н. Бучавий Ю.В., к.т.н. Максим Сорока (Maksym Soroka), Алевтина Мулина, Центр екологічного моніторингу, доцент, к.т.н. Евгений Чернецкий.

 

Для того щоб долучитись до проекту Вам необхідно тілько заповнити анкету за посиланням нижче, і ми зв'яжемось з Вами на етапі розповсюдження пристроїв! ⬇️

 

Посилання:

https://docs.google.com/forms/d/1gxMvMC-DXRQUKKTdRnyiFe9QGYcEAOXCS7oZLRMN-vI/edit