Ми направили листи до різних служб щодо порушень законодавства про державну службу

2020-02-16 17:32:16 /

Ми сьогодні направили листи до різних служб з наступним текстом:

 

щодо порушень законодавства

про державну службу

 

ГФ ОГП «Екологічний патруль» повідомляє Вас, що після призначення т.в.о начальником Державної екологічної інспекції України Фірсова Є.П. в територіальних підрозділах екоінспекції почали відбуватися дивні речі. Так в Державній екологічній інспекції України в Дніпропетровській області т.в.о. начальника цієї інспекції (по факту начальником Кіровоградської державної екологічної інспекції) Власенком М.Г. без проведення конкурсу Наказом № 6-к від 10.02.2020р начальник відділу Дніпропетровської обласної прокуратури Мельникова А.І. призначена на посаду завідуючого сектору державного екологічного нагляду (контролю) надр-старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської області, яка відноситься до посад державної служби категорії «Б» , у порядку переведення з прокуратури Дніпропетровської області та встановлений посадовий оклад у розмірі 6300 грн. На посаді начальника відділу Дніпропетровської обласної прокуратури, відповідно до ПКМУ № 1155 від 11.12.2019р «Про умови оплати праці прокурорів» посадовий оклад Мельникової А.І. (без надбавок) становив 31 408 грн. Наше громадське формування вітає такі самопожертви заради покращення екологічного стану в Дніпропетровській області але є одне «але» відповідно до п.6.ч.1 ст.2 Закону України « Про державну службу» рівнозначна посада-посада державної служби, що належить до однієї підкатегорії посад державної служби з урахуванням рівнів державних органів.

Пунктом 13 ч.3 ст.3 зазначеного Закону –дія цього Закону не поширюється на прокурорів.

Відповідно до приписів Закону України «Про прокуратуру» прокурори в Україні мають єдиний статус незалежно від місця прокуратури в системі прокуратури України чи адміністративної посади ,яку прокурор обіймає в прокуратурі (ч.2 ст.15 Закону).

Таким чином можно зробити висновок, що пріоритетом у керівництва екоінспекції України являється не призначення на посаду фахівців-екологів з дотриманням відповідних конкурсних процедур, а зручних людей для досягнення незрозумілих цілей. Громадське формування не ставить під сумнів фах Мельникової А.І. ,як досвідченого юриста але територіальні підрозділи екоінспекцій потребуть на даному етапі фахівців -екологів з досвідом роботи на підприємствах або в державних структурах екологічної спрямованості.

Враховуючи вищевикладене вимагаємо дати правову оцінку діям т.в.о начальника Державної екологічної інспекції України Фірсова Є.П та т.в.о. начальника Державної екологічній інспекції України в Дніпропетровській області Власенко М.Г.  та призначити конкурс на посаду завідуючого сектору державного екологічного нагляду (контролю) надр-старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської області відповідно до Закону України «Про державну службу».

 

 

З повагою,

 

Голова виконавчого органу

громадського формування з охорони

громадського порядку «Екологічний патруль»

 

Т.В. Лампіка