ПАТ «Укргазвидобування»

2020-08-15 14:43:25 /

В нас вже накипіло. Сьогодні ми поговоримо про ПАТ «Укргазвидобування».  До ГФ ОГП «Екологічний патруль» неодноразово поступають скарги та дзвінки на гарячу лінію Екопатруль, щодо забруднення земель,  порушення правил екологічної безпеки, неналежна утилізація бурових щламів.

Нещодавно з допомогою ГФ ОГП «Екологічний патруль» СБУ  на Полтавщині (фото 1,2,) викрила ПАТ «Укргазвидобування»,  щодо порушення екологічних норм  під час утилізації відходів буріння, яка могла створити глобальну загрозу людському населенню на території Полтавської області. Бурові відходи представлені буровим шламом (дрібні частинки гірської породи, утворені при її руйнуванні в процесі буріння) які представлені підвищеним вмістом радіаційного фону, залишками бурових розчинів, підвищеним вмістом важких металів. За даними УКРІНФОРМ в  ході слідства вияснилось, що утилізація небезпечних відходів буріння взагалі не здійснювалась. В зв’язку з порушенням правил екологічної безпеки, неналежна утилізація створила загрозу для навколишнього природного середовища. У ході вивезення бурового шламу організатори здійснювали підміну супровідних документів. Тож на полігоні побутових відходів його вивантажували під виглядом безпечної «суміші мінералів». За попередніми оцінками, своїми діями зловмисники завдали державі мільйонних збитків. За результатами проведених лабораторних досліджень відібраних зразків шламу, яке проводила профільна науково-дослідна установа, встановлено, що ці відходи буріння належать до особливо небезпечних і потребують спеціальної процедури захоронення та утилізації. 

 Фото № 1,2.

  

З більш детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3038641-sbu-vikrila-porusenna-ukrgazvidobuvannam-ekonorm-pid-cas-utilizacii-vidhodiv.html

Як встановили оперативники спецслужби, співробітники комерційної структури за погодженням з представниками Укргазвидобування «заробляли» на утилізації бурових шламів. Посадовці Державної екологічної інспекції України не реагували, до того ж не прийняли ніяких мір щодо  порушення екологічних норм.

На сайті ГФ ОГП «Екологічний патруль ви можете ознайомитися одним із проведенням громадських слухань компанії ПАТ «Укргазвидобування»  https://www.ecopatrol.com.ua/video/vypusk-1-dobycha-gaza-v-carichanskom-rajone-i-bezhoznaya-strojka-zapravki-v-dnepre.  Ця компанія систематично проводить громадські слухання в Дніпрі, незважаючи на те, що діяльність вони проводять за 50 км від міста. На кожному громадському обговоренні, вони розповідають про те, що видобуток безпечний, але згідно даних які вказані в вищезазначеному листі,  спростовують їх заяви щодо безпечності цих робіт. Хочемо зазначити, що з  нашої сторони було подано до суду про анулювання висновку, але суд нашу думку залишив без розгляду.

Завдяки оперативному втручанню співробітників СБУ ПАТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ»  виправило порушення екологічних вимог.

Судові справи «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ» 

https://nabu.gov.ua/tags/ukrgazvydobuvannya

У м. Полтава під час ремонту недіючої свердловини стався витік газу.

https://poltava.to/news/56348/

Згідно інформації яка висвітлена на офіційному сайті компанії ПАТ «Укргазвидобування» https://ugv.com.ua/uk/page/ohorona-praci-ta-ekologia основними принципами управління є: 

⦁ Дотримуватися вимог природоохоронного законодавства України, міжнародних угод, стандартів у сфері охорони довкілля та будь-яких інших вимог, відповідальність за виконання яких бере на себе Товариство.

⦁ Розробляти та впроваджувати галузеві екологічні норми, нормативи й стандарти, які відповідають державним або міжнародним вимогам.

⦁ Управляти екологічними ризиками за допомогою ідентифікації та оцінки суттєвих екологічних аспектів і впливів, впровадження та моніторинг заходів з їх попередження або усунення. 

⦁ Безперервно покращувати екологічну ефективність, ставлячи екологічні цілі та реалізуючи відповідні екологічні програми, спрямовані на постійне вдосконалення системи екологічного управління. 

⦁ Впроваджувати у діяльність Товариства принципи сталого розвитку та мінімізувати вплив на клімат, поступово зменшуючи обсяги викидів парникових газів і впровадивши ефективне споживання ресурсів та управління відходами.

⦁ Під час закупівель віддавати перевагу там, де це можливо, екологічно та соціально прийнятним товарам і послугам, зокрема можливості повторного використання відпрацьованих матеріалів і ресурсів. 

⦁ Дотримуватися прозорого спілкування з заінтересованими сторонами, зокрема з працівниками, підрядниками, клієнтами, громадськістю для того, щоб гарантувати врахування їхніх думок під час ухвалення рішень з екологічних питань. 

⦁ Проводити відповідну роботу з партнерами, постачальниками та регуляторами для досягнення екологічних цілей.

Заявлені принципи даною організацією не дотримуються, що свідчить про порушення в природоохоронному законодавстві.